Wybór pieluszek na rynku jest bardzo duży. Główny wybór ma się pomiędzy pieluszkami jednorazowymi a pieluszkami wielorazowymi. Chcielibyśmy się skupić na pieluszkach wielorazowych oraz na zaletach, którymi się mogą pochwalić. Zaczynajmy.

W pełni bezpieczne

Pieluchy wielorazowe są w pełni bezpieczne. Są one wykonane jedynie z materiałów w pełni bezpiecznych dla skóry. Nie sposób doszukiwać się tutaj środków chemicznych. Pieluszki wielorazowe chłoną wilgoć niczym materiał na ubrania. Ich chłonność jednak jest znacznie większa od ubrań. Materiały, z których są wykonywane pieluszki wielorazowe, nie są w żadnym wypadku bielone chlorem. Jest to dla zdrowia naszych dzieci niezwykle ważne.

Pieluszki te również nie powodują żadnych odparzeń. Materiały, z których są wykonane, po prostu oddychają. Pozwalają parze wodnej wychodzić na zewnątrz. Materiały te mają do siebie, że nie tylko wkłady nie przepuszczają, ale także gwarantują poczucie suchości u dzieci. Mają zatem pełen komfort.

Ekologiczne i ekonomiczne

Pieluchy wielorazowe w przystępnej cenie są także przyjazne dla środowiska. Nie ma nawet co porównywać do pieluszek jednorazowych. Na cały okres używania pieluszek przez nasze dzieci, używa się tego samego zestawy. Nie lądują co kilka godzin w koszu na śmieci. Użytkowane są one bardzo podobnie do naszych ubrań. Gdy mamy kolejne dziecko, to nawet możemy używać w dalszym ciągu tych samych pieluszek. Jest to rozwiązanie ekologiczne. Postępowanie według zasad zero-waste jest godne pochwały. Po noszeniu pieluszek przez dzieci możemy je oddać, czy też odsprzedać innej rodzinie.

Na samym końcu wspomnijmy także o kwestii ekonomicznej. Pieluszki wielorazowe po prostu wychodzą w całości taniej od jednorazowych. Przez cały okres użytkowania pieluch przez nasze dziecko udaje się sporo zaoszczędzić. Czasami na całości możemy zaoszczędzić nawet trzy tysiące złotych. Skoro pieluszki wielorazowe mają same korzyści, to warto pomyśleć o nich na poważnie. Każdy młody rodzic powinien przemyśleć tę kwestię.